Lursoft news

Lursoft sadarbībā ar LCD piedāvā jaunu pakalpojumu – izziņu no Sākotnējā reģistra par akcijām, kas iegādātas par privatizācijas sertifikātiem

2011. gada 9. septembris

Lursoft sadarbībā ar Latvijas Centrālo depozitāriju (LCD) klientiem piedāvā jaunu pakalpojumu – iespēju iegūt informāciju par sev piederošajām akcijām un uzkrāto naudu no Sākotnējā reģistra un Maksātnespējīgo uzņēmumu reģistra.

Mūsdienās, kad laiks ir būtiska vērtība, svarīgi ieekonomēt ik minūti, tādēļ jaunais pakalpojums izveidots ar mērķi padarīt iedzīvotājiem ērtāku pieeju informācijai par sev piederošajām akcijām. Ja līdz šim izziņu bija iespējams iegūt personīgi ierodoties LCD, tad patlaban interesējošo informāciju ikviens interesents var ērti iegūt, apmeklējot Lursoft mājas lapu www.lursoft.lv.

Aivars Slokenbergs, Latvijas Centrālā depozitārija valdes priekšsēdētājs norāda: „Esam gandarīti, ka ir rasts tehniski drošs risinājums, kā padarīt šo, tik daudziem svarīgo, finansiālo informāciju ērti pieejamu internetā – vairs nav personiski jādodas uz Depozitāriju. Gandrīz 40 tūkstošiem cilvēku Sākotnējā reģistrā glabājas akcijas – tāpēc prognozēju, ka informācijas saņemšana internetā būs pieprasīta, jo to izdarīt būs ātri un ērti.”

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa: “Lursoft turpina paplašināt klientiem piedāvājamo pakalpojumu klāstu. Jauno pakalpojumu varēs izmantot dažādas lietotāju grupas – ne tikai lietotājs, uzzinot informāciju par sev piederošajām akcijām Sākotnējā reģistrā, bet arī, piemēram, zvērināti notāri, kuri šo informāciju saņems likumā noteikto funkciju veikšanai. Būtiski atzīmēt, ka jaunais pakalpojums paredz, ka sniegtā informācija būs ar juridisku spēku. Mūsu veiktās klientu aptaujas liecina, ka Lursoft klienti atzinīgi novērtē plaši pieejamo pakalpojumu klāstu, sniegto datu kvalitāti, ērtību un operativitāti. Tādēļ, ieviešot arī jaunus pakalpojumus, mēs raugāmies, lai klienti varētu pēc iespējas ērtāk saņemt sev interesējošo informāciju.”

Izziņā pieejama aktuālā informācija par:

  • personai piederošām akcijām, kas savulaik iegādātas par privatizācijas sertifikātiem un nav pārskaitītas no LCD uzturētā Sākotnējā reģistra uz personas vērtspapīru kontu;
  • personai piederošajām akcijām, kas glabājas Maksātnespējīgo uzņēmumu reģistrā;
  • personas tiesībām uz naudu;
  • dividendēs par akcijām uzkrāto naudu;
  • vēsturisko informāciju par akcijām.

Jaunais pakalpojums pieejams gan Lursoft abonentiem, gan lielāko internetbanku lietotājiem – AS “Swedbank”, AS “SEB Banka”, DnB NORD Banka, AS “Norvik Banka”, Nordea banka, AS “Latvijas Krājbanka” un AS “Citadele banka”.

Par Depozitārija Sākotnējo reģistru

Sākotnējais reģistrs tiek kārtots jau kopš 1995.gada un tajā tiek glabātas akcijas, kuras iedzīvotāji savulaik iegādājušies par privatizācijas sertifikātiem un nav pārskaitījuši uz vērtspapīru kontu bankā vai brokeru sabiedrībā.

Patlaban Sākotnējā reģistrā reģistrētas 38 115 personas, kurām pieder akcijas gandrīz 25 miljonu latu vērtībā.

Papildu informācija:

Izziņa no LCD kārtotajiem reģistriem: http://www.lursoft.lv/Latvijas_centralais_depozitarijs.html

Nasdaq OMX: http://www.nasdaqomxbaltic.com/lursoft

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.