Lursoft news

Paplašinās Uzņēmumu reģistra kompetenci ar administratīvās sodīšanas funkciju

2011. gada 28. aprīlis

21.aprīlī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie grozījumi likumā „Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Grozījumi izstrādāti ar mērķi risināt problēmas saistībā ar sodu politikas regulējumu komerctiesībās, paaugstināt trešo personu aizsardzību un komersantu atbildības pakāpi.

Grozījumi likumā „Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” paplašinās Uzņēmumu reģistra (UR) kompetenci ar administratīvās sodīšanas funkciju. UR valsts notārs varēs izskatīt administratīvo pārkāpumu lietu un uzlikt sodu par pārkāpumu. Pašlaik par ziņu nesniegšanu vai nesavlaicīgu iesniegšanu UR sastāda administratīvo pārkāpumu protokolu, bet tiesa pieņem lēmumu sodīt pārkāpēju vai lietu izbeigt. Nododot administratīvās sodīšanas funkciju UR, ne tikai sankciju piemērošanas mehānisms tiktu padarīts ātrāks un efektīvāks, bet arī mazinātos tiesu noslogotība, izskatot administratīvo pārkāpumu lietas.

Tāpat paredzēts palielināt sankcijas par ziņu un dokumentu nesniegšanu vai nesavlaicīgu iesniegšanu UR. Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteic soda apmēru pārkāpumiem no 50 līdz 300 Ls, iepriekšējo 20-100 Ls vietā.

Likuma grozījumi arī noteiks UR rīcību gadījumā, ja personai piemērots kāds no ierobežojumiem attiecībā uz komercdarbību. Ja persona, kurai piemērots aizliegums uz noteikta veida komercdarbību vai aizliegums ieņemt amatus komercsabiedrības pārvaldes institūcijās, jau ir reģistrēta komercreģistrā vai uzņēmumu reģistra žurnālā, attiecīgā persona tiks izslēgta no šā reģistra. Savukārt, gadījumā, ja personai piemērots attiecīgs tiesību ierobežojums un tā nav reģistrēta nedz komercreģistrā, nedz uzņēmumu reģistra žurnālā, UR atliks vai atteiks ieraksta izdarīšanu attiecīgajā reģistrā.

Grozījumi ir saistīti ar pagājušajā nedēļā Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajiem TM grozījumiem Komerclikumā un Kooperatīvo sabiedrību likumā, kas nosaka saturu aizliegumam uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai aizliegumam ieņemt amatus komercsabiedrības pārvaldes institūcijās.

Likuma grozījumi vēl jāakceptē valdībai un jāpieņem Saeimā. Ar grozījumu projektiem iespējams iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

 

Informāciju sagatavoja LR Uzņēmumu reģistrs

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*