Lursoft news

30.aprīlis – gada pārskatu iesniegšanas termiņš

2011. gada 28. aprīlis

Lursoft atgādina, ka strauji tuvojas gada pārskatu par 2010.gadu iesniegšanas termiņš – 30. aprīlis.

Gada pārskatu likuma 66.panta 1.punkts nosaka, ka sabiedrība gada pārskatu iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām. Sabiedrībām, kuru bilances kopsumma ir 1 milj.latu, neto apgrozījums 2,4 milj.latu un pārskata gadā vidējais darbinieku skaits bijis 250 (jāatbilst diviem no trim kritērijiem), un uzņēmumiem, kuri ir koncerna mātes sabiedrības, kuras gatavo konsolidēto gada pārskatu, gada pārskati jāiesniedz līdz 31.jūlijam.

Gada pārskati nav jāiesniedz individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, ja to ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā nepārsniedz 200 000 latu.

Lursoft apkopotie statistikas dati liecina, ka šogad gada pārskatus par 2010.gadu iesnieguši jau 35 284 subjekti, tai skaitā gan komercreģistrā, gan uzņēmumu reģistrā, gan biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētie.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad visaktīvāk gada pārskati tiek iesniegti dažas nedēļas pirms aprīļa beigām. Tā, piemēram, ja šogad nedēļā no 7. līdz 13.martam reģistrēti 819 pārskati, tad šīs nedēļas divās darba dienās reģistrēti jau 5 572.

Pērn kopumā gada pārskatus iesnieguši 78 029 subjekti, savukārt vislielākais pārskatu skaits fiksēts par 2008. finanšu gadu – 80 926.

Atgādinām, ka gadījumā, ja gada pārskats netiek iesniegts savlaicīgi, likums paredz administratīvā soda piemērošanu.

Papildu informācija:

Lursoft Gada pārskatu reģistrs:http://www.lursoft.lv/Lursoft_uznemumu_gada_parskatu_registrs.html

Lursoft statistikas par gada pārskatiem: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Gada-parskati

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.