Lursoft news

Būtiski paaugstinās PVN maksātāju reģistrācijas slieksni

2010. gada 18. oktobris

Sarunās ar Eiropas Komisiju Finanšu ministrija ir panākusi būtisku atvieglojumu mazajiem uzņēmējiem pievienotās vērtības nodokļa jomā – paredzams, ka apgrozījuma slieksnis, no kura uzņēmējiem ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā tiks palielināts no pašreizējiem 10 tūkstošiem latu gadā uz 35 tūkstošiem latu gadā (50 tūkstošiem eiro).

ES direktīvā ir noteikts, ka uzņēmumam PVN maksātāju reģistrā ir jāreģistrējas, sākot no apgrozījuma sliekšņa 5 tūkstoši eiro gadā. Pašlaik Latvija izmanto iepriekš panākto izņēmumu – uzņēmējiem PVN reģistrā jāreģistrējas, ja to gada apgrozījums pārsniedz 10 tūkstošus latu. Taču, lai veicinātu uzņēmējdarbību Latvijā, veicinātu ekonomikas atjaunošanos un atvieglotu administratīvās procedūras tieši mazajiem uzņēmējiem, Finanšu ministrija ir sarunu procesā ar EK panākusi būtiski nozīmīgu atvieglojumu – ka PVN reģistrā būs jāreģistrējas uzņēmējiem, kuru gada apgrozījums pārsniedz 50 tūkstošus eiro (aptuveni 35 tūkstoši latu).

Finanšu ministrija gatavos attiecīgus grozījumus likumā par pievienotās vērtības nodokli un tie būs jāizskata Ministru kabinetā un parlamentā.

 

Papildu informācija:

LR Finanšu ministrija: www.fm.gov.lv

 

Informāciju sagatavoja: LR Finanšu ministrija

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*