Lursoft news

LDDK un Lursoft aicina darba devējus iesaistīties iniciatīvā “Pieredze nākotnei”

2010. gada 29. jūnijs

Godātais Darba devēj,

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un SIA Lursoft vēršas pie Jums ar aicinājumu pievienoties tiem, šobrīd jau vairāk kā piecsimt, uzņēmumiem, kas aktīvi iesaistījušies Valsts prezidenta Valda Zatlera aizsāktajā iniciatīvā “Pieredze nākotnei”. Jauniešu brīvprātīgā darba nodarbinātības iniciatīvas partneri ir LR Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijas Pašvaldību savienība, LDDK un biedrība “Jauniešu konsultācijas”.

Līdz šim prakses, kas ir notikušas pie darba devējiem, ir devušas lielu ieguldījumu jauniešu karjerā un tālākajā attīstībā, taču šodien, kad vidusskolēni sāk izvēlēties savas nākotnes profesijas un studenti sāk meklēt darba un prakses iespējas, tie visbiežāk saskaras ar problēmu, ka darba devējam nav papildu resursu, ko veltīt jauniešu prakšu nodrošināšanai. Lai ekonomikas lejupslīdes laikā šī saikne nepārtrūktu un darba devējam būtu vieglāk organizēt prakses, kā arī jauniešiem dotu iespēju pārdomāti un gudri veidot savu karjeru, iniciatīvas mērķis ir radīt iespējas jauniešiem iegūt darba pieredzi gan uzņēmumos, gan valsts un pašvaldību iestādēs, balstoties uz brīvprātīgā darba principiem.

Brīvprātīgā darba risinājums būs pieņemams abām pusēm. Darba devējs ieguldīs jauniešos laika un cilvēkresursus, apmācot ar jaunām iemaņām konkrētajā profesijā, bet jaunietim būs iespēja savā dzīves gājumā ierakstīt prakses atsauksmes, kas tik ļoti nepieciešamas, lai sameklētu atbilstošu darbu izvēlētajā profesijā.

Pateicoties LDDK sadarbībai ar biedrību “Jauniešu konsultācijas”, ir izveidots sadarbības portāls www.prakse.lv. Tā ir platforma vairāk nekā 22 tūkstošiem jauniešiem un ap 1000 organizācijām meklēt kopīgu sadarbību, tā ir iespēja jauniešiem līdz 25 gadu vecumam apgūt darba iemaņas dažādās profesijās, iegūt pirmo darba pieredzi, izprast nākotnes profesijas iespējas un iemācīties darba mīlestību. Šādā portālā, sadarbībā ar Latvijas nozaru asociācijām un uzņēmumiem, tiks apkopota informācija par darba devēja interesēm sniegt praksi un pieredzes apmaiņu dažādās nozaru profesijās.

LDDK un Lursoft aicina Jūs reģistrēties portālā www.prakse.lv un izvietot savas brīvprātīgā darba vai prakses vietu vakances, lai dotu iespēju jauniešiem sevi pilnveidot.

 

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle

SIA Lursoft valdes priekšsēdētāja Iluta Riekstiņa

 

Par iesaistīšanos Valsts prezidenta iniciatīvā jauniešu nodarbinātības veicināšanai “Pieredze nākotnei”

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.