Lursoft news

Pirms darījuma slēgšanas pārliecinies, vai autovadītāja apliecība ir derīga!

2010. gada 8. aprīlis

Marta beigās plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa, ka negodprātīgu personu rīcībā nonākušas autovadītāju apliecības, kuras satiksmes noteikumu pārkāpējiem savulaik atsavinājuši Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki. Iegūtās apliecības izmantotas, lai, uzdodoties par citām personām, iegādātos mobilos telefonus un veiktu cita veida krāpnieciskus darījumus.

Nepārbaudot personas apliecinošu dokumentu derīgumu, uzņēmums riskē

Noslēdzot darījumus ar personu, kura uzrādījusi nederīgu vai kādam citam piederošu personas apliecinošu dokumentu, līguma slēdzējam jārēķinās ar iespējamajiem zaudējumiem.

“Uzrādot sev nepiederošu dokumentu, persona norobežojas no atbildības, kā rezultātā ir praktiski neiespējami pierādīt, ar ko līgums patiesībā noslēgts,” skaidro Lursoft juriste Līga Brice. Šādos gadījumos darījuma partneris nav aizsargāts, jo nevar vērsties pret patieso līguma slēdzēju. “Lai pierādītu, ar kuru personu patiesībā ir noslēgts darīgums, ir jārēķinās ar sarežģītu procesu, kā arī jānodrošina liecinieki, kuri apliecinātu darījumā iesaistītās puses,” stāsta Lursoft pārstāve.

Vajag pārliecināties par autovadītāja apliecības derīgumu līguma slēgšanas brīdī

Lai savlaicīgu novērstu zaudējumus, kuri var rasties, noslēdzot darījumu ar personu, kura uzrāda sev nepiederošu autovadītāju apliecību, pirms dokumentu parakstīšanas nepieciešams veikt pārbaudi. Vadītāja apliecības pārbaudi var veikt www.lursoft.lv sadaļā “Dažādi reģistri”. Datu bāze darbojas tiešsaistē ar CSDD, kas nodrošina pieeju aktuālākajai informācijai, līdz ar to uzņēmējs var būt drošs par dokumenta derīgumu līguma slēgšanas brīdī.

CSDD datu bāze ir pieejama gan Lursoft abonementiem, gan lielāko internetbanku lietotājiem.

Savus nederīgos dokumentus ikviens var pārbaudīt bez maksas

Ja kādreiz ir nācies nozaudēt personas apliecinošu dokumentu un rakstīt par to iesniegumu policijā, svarīgi pārliecināties, vai konkrētais dokuments ir atzīts par nederīgu un anulēts. Pārliecināties gan par saviem nederīgajiem dokumentiem, gan arī pārbaudīt savas autovadītāja apliecības derīgumu ikviens var bez maksas www.lursoft.lv sadaļā “Mani dati valsts reģistros”. Ar saviem datiem valsts reģistros var iepazīties gan Lursoft abonementi, gan internetbanku lietotāji.

Pārliecinoties par to, vai nozaudētie dokumenti ir atzīti par nederīgiem, persona sevi jau savlaicīgi var pasargāt no sekām, kādas var iestāties gadījumā, ja dokumenta atradējs to vēlas izmantot krāpnieciskiem darījumiem.

Papildu informācija:

Ceļu satiksmes drošības direkcijas datu bāze: http://www.lursoft.lv/csdd.html

Mani dati valsts reģistros: http://www.lursoft.lv/mani_dati_registros.html

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.